Oficjalna strona internetowa sekcji narciarskiej GKS "Cartusia", pod redakcją Janusza Meissner

Historia Klubu

Bieg Piastów

Witamy na oficjalnej stronie GKS  "Cartusia" Kartuzy Sekcja Narciarska.

Dobry start narciarzy z Kartuz w Mistrzostwach Podlasia w Supraślu !!!

Udanie zaprezentowali się narciarze GKS „Cartusia” Kartuzy w Mistrzostwach Podlasia w Supraślu. Były to jednocześnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów młodszych makroregionu północno-wschodniego w narciarstwie biegowym, Rywalizowali w nich narciarze z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego- które reprezentowali zawodnicy GKS Cartusia.
W kategorii Junior C Marcin Skierka zajął 8 miejsce w klasyku i 12 w stylu dowolnym na 32 zawodników.
W tej samej kategorii Karolina Kiedrowska zajęła 16 miejsce w stylu dowolnym. W/w zdobyli pierwsze po wielu latach punkty dla woj. pomorskiego w narciarstwie biegowym.
W kategorii Junior D Grzegorz Skierka był 14 i 20, natomiast Adam Flisikowski 19 i 20 a Arkadiusz Węsiora 20 i 24. W tej kategorii ponad 40 zawodników. Szczególnie wysoko należy ocenić wyniki Adama i Arka ponieważ rywalizowali głównie z zawodnikami o dwa lata starszymi. W swoim roczniku (1995) byli by na drugim i trzecim miejscu.
Najwyższe lokaty zajął Piotr Meissner, który w kategorii Junior B dwukrotnie znalazł się na podium zajmując drugie miejsca w biegach: techniką klasyczną 5 km i dowolną 10 km.
Piotr wraz Damianem Dobka będą reprezentował woj. pomorskie na XIII Zimowej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, która rozpoczyna się 16 lutego 2007 roku.
Dobre lokaty zajęli też seniorzy w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną: Wiesław Skierka był 5 a Janusz Meissner 7.
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku i Starostwu Powiatowemu w Kartuzach.