Oficjalna strona internetowa sekcji narciarskiej GKS "Cartusia", pod redakcją Janusza Meissner

Historia Klubu

Bieg Piastów

Witamy na oficjalnej stronie GKS  "Cartusia" Kartuzy Sekcja Narciarska.

Pierwsze zawody narciarskie w nowym sezonie !

W dniu 14 listopada 2007 roku na trasach narciarskich zorganizowanych na boisku ZST w Kartuzach odbyły się pierwsze w rozpoczynającym się sezonie zawody w narciarstwie biegowym. Gwałtowne nadejście śnieżnej zimy zmobilizowało sympatyków narciarstwa w GKS Cartusia do przeprowadzenia pierwszych zawodów biegowych.
Otwarcie sezonu na śniegu zrobili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Zawody zostały przeprowadzone jako biegi indywidualny na czas w poszczególnych kategoriach wiekowych. Narciarze startowali co 5 sekund na dystansach od 400 do 800 m. Wzięli w nich udział doświadczeni zawodnicy jak i początkujący adepci narciarstwa biegowego. Na trasie panowały dobre jak na porę roku warunki śniegowe.
Imprezę otworzył dyr ZST Henryk Grablowski życząc udanych startów.
Zakończenie natomiast połączone z uhonorowaniem uczestników odbyło się w SP Nr 2 w Kartuzach. Nagrody wręczali dyr szkoły Danuta Rek i organizator Janusz Meissner.
Wszyscy narciarze świetnie się bawili i z optymizmem patrzą na następne starty.
Zawody zostały zorganizowane przez GKS Cartusia Kartuzy jako realizacja zadania publicznego na zlecenie Zarządu Powiatu Kartuskiego.

Sędziowie:
Janusz Meissner, Maria Kupper, Groth Grzegorz, Szyca Paweł, Meissner Piotr.
Miejsce zawodów:
Zawody zostały przeprowadzone w dobrych (jak na porę roku) warunkach, na trasach narciarskich w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.
Przebieg:
Zawody zostały przeprowadzone jako biegi indywidualny na czas w poszczególnych kategoriach. Zawodnicy startowali co 5 sek.
W zawodach startowało 20 narciarzy ze wszystkich typów szkół.
Zakończenie:
Zakończenie w świetlicy SP Nr 2 w Kartuzach. Uczestniczyli w nim zawodnicy, nauczyciele, uczniowie oraz goście.