Oficjalna strona internetowa sekcji narciarskiej GKS "Cartusia", pod redakcją Janusza Meissner

Bieg Piastów

Witamy na oficjalnej stronie GKS  "Cartusia" Kartuzy Sekcja Narciarska.

Mistrzostwa Karkonoszy

dobry start narciarzy Cartusii

Kolejne zawody Pucharu Polski w narciarstwie biegowym odbyły się 24-25 stycznia br. na trasach ONB w Jakuszycach. Startowało w nich ponad dwustu narciarzy w pięciu kategoriach wiekowych, a wśród nich z powodzeniem zawodnicy Cartusii. Mistrzostwa zostały przeprowadzone w prawdziwie zimowej scenerii na znakomicie przygotowanych trasach.

W seniorach Rafał Koryciński w biegu łączonym na dystansie 20 km zajął 7 miejsce. Piotr Meissner w tej samej konkurencji w juniorach starszych też był 7 a w biegu na dystansie 10 km klasykiem był 10.

W juniorach młodszych:

- na dystansie 5 km klasykiem Karolina Kiedrowska była 24 a debiutujący w zawodach Marcin Wolski 33,

- w biegu łączonym 2x 5km Karolina była 22 a Marcin 31.

Dobrze w Juniorach D w licznej (blisko 30 osobowej) konkurencji wystartowali nasi najmłodsi narciarze.

W stylu klasycznym na dystansie 3 km:

Adam Flisikowski był 10, Jakub Węsiora 16 a Kamila Kiedrowska 19.

W stylu dowolnym na dystansie 2,5 km:

Kamila była 10, Adam 11 a Kuba 14. Te lokaty dobrze rokują na przyszłość sportową młodych narciarzy o ile systematycznie będą podnosić swoje umiejętności.

Udział w Mistrzostwach zorganizowany został ze środków Starostwa Powiatowego, PFS i GKS Cartusia.

Prowadził je kier. sekcji narciarskiej Janusz Meissner.